Detail zájezdu

Paříž pro náročné (letecky) *** - letecký víkend s programem


Francie - 3 denní zájezd - Letecky
Paříž není jen město plné romantických kaváren a historických budov, v neposlední řadě je i vůdčí světové kulturní, obchodní a politické centrum. V Paříži najdeme památky snad všech architektonických slohů. Kromě známé Eiffelovky věže a Louvru je zde také supermoderní čtvrť La Défense plná mrakodrapů a moderních staveb. Právě zde stojí nejznámější moderní stavba Paříže – Grande Arche. Prý jen v Paříži je možné, aby architekti realizovali jakýkoliv svůj záměr. Tuto pověst získalo město poté, co vyrostla v jeho centru dnes již známá budova Centra Georgese Pompidoua. V budově Galeries Lafayette (založena r.1912) se koná každý pátek módní přehlídka a z terasy, kde je možnost se občerstvit, je i krásný pohled na Paříž. Nezapomenutelným zážitkem je i projížďka lodí po Seině. Vstupy do státních muzeí a národních památek ZDARMA pro mládež do 26 let!!

Doprava:

Letecky
odlet z Prahy

Ubytování:

hotel ***
Hotel Luxia 2*+ - hotel je umístěn v centru města, v blízkosti Sacré Coeur – 100 m je metro Anwers, Pokoje jsou s příslušenstvím, TV, telefonem. Snídaně – kontinentální.

Stravování:

Snídaně

Program:

- 1. den: Odlet z Prahy do Paříže, transfer do hotelu, volno nebo pěší prohlídka centra s průvodcem – Náměstí Svornosti, Tuilerijské zahrady, malý Vítězný oblouk, Louvre, Notre Dame, Centre G.Pompidou, Forum des Halles, Palais Royale, Madelaine, volno, odjezd na ubytování, fakultativně večeře.
- 2. den: Snídaně, výlet do Versailles – individuální prohlídka zahrad, ev. zámku, návrat do Paříže, La Défense – moderní čtvrť třetího tisíciletí – L'Arche, volno, možnost nákupů, Montmartre, basilika Sacré Coeur, ubytování, fakultativně večeře, večer možnost fakultativně výlet lodí po Seině + okružní jízda Paříží, fakultativně návštěva vyhlídkové terasy na Montparnassu.
- 3. den: Snídaně, odjezd na zámek Fontainebleau – původně lovecký zámek francouzských panovníků přestavěný na okrasný zámek florentsko-římského stylu v nádherném zalesněném okolí, odjezd k nedalekému zámku Vaux-le-Vicomte – nejpřepychovější a nejvelkolepější palác své doby, vzorová stavba pro zámek ve Versailles ze 17. století proslulá mj. i svými ohromujícími zahradami s terasami, jezírky a fontánami, návrat do Paříže – Pére Lachaise – individuální prohlídka posledního místa odpočinku slavných Pařížanů – Moliere, Chopin, Edith Piaf, Jim Morrison…, volno, ubytování, fakultativně večeře, fakultativně návštěva představení kabaretu Paradis Latin.
- 4. den: Snídaně, Eiffelova věž, Martovo pole, Invalidovna, volno, odpoledne Latinská čtvrť – Sorbona, Pantheon… volno, ubytování,fakultativně večeře, večer fakultativně návštěva kabaretu Moulin Rouge.
- 5. den: Po snídani odjezd do centra města, volno k nákupům, individuálním prohlídkám muzeí, galerií apod., v odpoledních hodinách odlet z Paříže do Prahy.

Termíny a ceny

Datum   C1

Vysvětlivky k cenám

C1dospělá osoba ve 2-lůžkovém pokoji

Cena zahrnuje:

- leteckou dopravu Praha–Paříž–Praha včetně tax a příplatků • dopravu autokarem • 4 noclehy v hotelu*** s bufetovou snídaní v Paříži, v dosahu metra, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím • průvodce, plánek Paříže • pojištění dle zákona č.159/99 Sb.

Cena nezahrnuje (příplatky):

   
- Příplatek za 1/1 3990CZK
- Komplexní pojištění vč. storna 312CZK
- 4 večeře 2490
- večerní projížďka lodí po Seině 290
- návštěva Montparnassu 290
- vstupenka na představení kabaretu Paradis Latin vč. sklenky šampaňského 1590
- vstupenka do kabaretu Moulin Rouge +1/2 lahve šampaňského 3190

Další zajímavé fotografie z oblasti na google mapách.
 
Sdílet stránku na Facebooku
Nejvíce hledané: Advent  Amsterdam  Barcelona  Benátky  Chorvatsko,  disneyland  Londýn  makarska  Paříž  řím  Silvestr  zoo 

Odkazy:
Autobusové poznávací zájezdy po Evropě.
TOPlist