Detail zájezdu

To nejlepší z Amsterdamu + ROTTERDAM


Nizozemí - 2 denní zájezd - Letecky
Kouzelný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Amsterdamu a Rotterdamu. Projedete se lodí po městských kanálech, nasajete atmosféru slavných muzeí, nahlédnete do čtvrti červených luceren a objevíte originální kubickou architekturu. Poznejte s námi město květin a umění, kde pěší dávají přednost cyklistům, Amsterdam a navíc moderní Rotterdam!

Doprava:

Letecky

Ubytování:

hotel

Stravování:

Snídaně

Program:

- 1. den: Odlet z Prahy, po příletu transfer z letiště na hotel. Ubytování. Přesuneme se do historického centra města. Při naší procházce spatříme majestátní budovu hlavního nádraží a populární čtvrtí červených luceren kolem starobylého kostela Oude Kerk dojdeme až na náměstí Dam, na kterém stojí Královský palác a také tzv. Nový kostel, ve kterém probíhaly královské korunovace. Hlavní amsterdamskou nákupní zónou se dostaneme až k plovoucímu květinovému trhu, jednomu ze symbolů města, kde bude čas na odpočinek v jedné z malebných amsterdamských restaurací nebo kavárniček. Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem nebo později individuálně.
- 2. den: Po snídani přesun do centra města, kde s průvodcem proběhne celodenní prohlídka. Prohlídku začneme u Domu Anne Frankové připomínajícího smutný příběh židovské dívky, a kostela Westerkerk s císařskou korunou na vrcholu kostelní věže. Dále budeme pokračovat kolem oázy klidu, amsterdamské bekináže Beguinjhof až do židovské čtvrti rozprostírající se kolem náměstí Waterloo, kde se zastavíme na prohlídce v brusírně diamantů a uvidíme dům, kde žil jeden z nejslavnějších synů města, Rembrandt van Rijn. Poté se vypravíme na Albert Cuypmarkt - největší amsterdamskou tržnici pod širým nebem, místo setkání mnoha kultur a uvidíme také budovy významných amsterdamských muzeí. Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem nebo později individuálně.
- 3. den: Tento den budeme věnovat prohlídce jedinečných amsterdamských muzeí. Po snídani přesun do centra města. Projdeme se kolem tří hlavních amsterdamských kanálů a dojdeme na Albert Cuypmarkt. V blízkosti tržnice budete mít několikahodinový prostor na návštěvu muzea dle libosti (Rijksmuseum, Van Gogh Museum, Stedelisk Museum, Dům Anny Frankové, Museum Heineken), případně budete moci tento čas věnovat nákupům či libovolnému individuálnímu programu. V podvečer si prohlédneme Amsterdam z jiné perspektivy, na programu bude totiž plavba po Amsterdamských grachtech (kanálech). Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem nebo později individuálně.
- 4. den: Celodenní fakultativní výlet do největšího přístavního evropského města Rotterdamu. Přestože druhé největší město Nizozemí Rotterdam nemohl stavebně Amsterdamu konkurovat, dnes je Rotterdam město originální moderní architektury i muzeí (Holandské Fotomuzeum). Rotterdam vyniká mnoha mrakodrapy a budovami svérázných tvarů jako Erasmův most, který spojuje "město" s obytnou a zábavní čtvrtí Kop van Zuid, a unikátní kubické domy, ale především přístavní částí, ve které nejběžnějším dopravním prostředkem není kolo, nýbrž vodní taxi. Výhled na město je nezapomenutelný z vyhlídkové 185m věže Euromast, kam se vyvezeme speciálním skleněným výtahem. Původní dřevěné domečky ve městě a kouzelnou spleť kanálů zhlédneme ve starém přístavu Oude Haven. V podvečerních až večerních hodinách návrat na hotel.
- 5. den: Po snídani transfer z hotelu na letiště, návrat do ČR.

Termíny a ceny

Datum   C1

Vysvětlivky k cenám

C1dospělá osoba ve 2 lůžkovém pokoji

Cena zahrnuje:

- letenku Praha - Amsterdam - Praha vč. letištních tax kabinové zavazadlo viz. podmínky pro přepravu zavazadel transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět 4x ubytování v hotelu ve 2lůžkovém či 3lůžkovém pokoji s vlastním soc. zařízením 4x snídaně průvodcovské služby pojištění záruky pro případ úpadku CK
- Zavazadlo v ceně zájezdu - kabinové zavazadlo o max. rozměrech 56 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm

Cena nezahrnuje (příplatky):

   
- Zavazadlo za příplatek 1 200 Kč - velké odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 kg 1200
- odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz. níže) cestovní pojištění přesuny místní dopravou (cca 20 €) vstupné na místě fakultativní výlet do Rotterdamu (hradí se na místě, cca 40 € doprava a případné vstupy)   
- příplatek za jednolůžkový pokoj 3000
- Cestovní pojištění 450

Další zajímavé fotografie z oblasti na google mapách.
 
Sdílet stránku na Facebooku
Nejvíce hledané: Advent  Amsterdam  Athény  Barcelona  Benátky  Chorvatsko,  disneyland  Istanbul  kalábrie  Londýn  makarska  Paříž  řím  Sicílie  Silvestr 

Odkazy:
Autobusové poznávací zájezdy po Evropě.
TOPlist